<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=271489683739696&ev=PageView&noscript=1" /> <img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=248501220443823&ev=PageView&noscript=1" />
22 Kwie

Czy zielona herbata może odchudzać?

Składniki zawarte w herbacie, polifenole, a zwłaszcza katechiny wywierają wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a jak jest to połączone z odchudzaniem?

Zielona herbata nie sprawi, że zaczną nam lecieć kilogramy, ale może wspomóc cały proces. Polifenole zawarte w herbacie, a dokładniej katechiny aktywują działanie hormonów i enzymów takich jak: adrenalina, noradrenalina, fosfodiesteraza, COMT, aldolaza. Związki te pośrednio są odpowiedzialne za redukcję tłuszczu.
 
Głównym przeciwutleniaczem w herbacie jest galusan epigallokatechiny, wykazuje silniejsze działanie niż witamina E i C. Dzięki tym właściwością przyspiesza termogenezę, a tym samym wpływa na przyspieszenie redukcji masy ciała. Sama zielona herbata nie wystarczy, dopiero przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach możemy mówić o zwiększaniu spalania tkanki tłuszczowej przez składniki zielonej herbaty. 
 
Ponadto, zielona herbata poprawia poprawia tolerancję wysiłku i wspomaga regenerację powysiłkową. Zwalcza uczucie łaknienia i tym samym zwiększa uczucie sytości. Regularne picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.
 
Zwiększenie spalania tkanki tłuszczowej zachodzi już przy 3 filiżankach dziennie, nie jest to jednak znaczący efekt, uważa się, że aby aktywować proces odchudzania powinno się wypijać aż 10 filiżanek dziennie‼️
 
‼️Warto sprawdzić w których wersjach herbat znajduje się najwięcej katechin:
👍herbata owocowa z torebek – 0mg– dla naiwnych
👉herbata czarna z torebek – 2,1mg – dla oszczędnych
👉herbata czarna napar z liści – 34,3mg – dla smakoszy
👉herbata czerwona napar z liści – 51,6 mg – dla indywidualistów
👉herbata zielona napar z liści – 132,1 mg – dla ceniących zdrowie
 

Twój komentarz
POKAŻ